2018 Summer Knockout Competition

Samani Salver

Round of 32 Round of 16 Quarter Final Semi Final Final
18th May 15th June 13th July 10th August 7th September
1 Hinckley
V
Bradgate C (Red) 1
1 Hinckley
V
Golf
1 Hinckley
(Receive 120) V
Clarendon North

To Be Confirmed

1  
 
V
 
 
 
 
V
 
 
2 Golf
V
Westcotes B
3 Bradgate B2
V
Clarendon North
2 Clarendon North
V
BYE
4
BYE
 
5 Bradgate C (Red) 2
V
Leicester University
3 Leicester University
V
Blaby A
2 Blaby A
(Receive 1320) V
Clarendon South

To Be Confirmed

6 Blaby A
V
Bradgate A
7 Clarendon South
V
County B
4 Clarendon South
V
BYE
8
BYE
 
9 County D1
V
Bradgate B1
5 Bradgate B1
V
Blaby B
3 Blaby B
(Receive 1440) V
Westcotes A

28th June

2  
 
V
 
 
10 Blaby B
V
County A
11 Bradgate C (Blue) 2
V
Westcotes A
6 Westcotes A
V
BYE
12
BYE
 
13 Grantham B
V
Melton
7 Melton
V
Glenfield A
4 Melton
(Give 2640) V
Bradgate C (Blue) 1

To Be Confirmed

14 Glenfield A
V
BYE
15 Bradgate C (Blue) 1
V
County D2
8 Bradgate C (Blue) 1
V
BYE
16
BYE
 

Samani Silver Plate

Round of 16 Quarter Final Semi Final Final
15th June 13th July 10th August 7th September
1 Bradgate C (Red) 1
V
Westcotes B
1 Bradgate C (Red) 1
(Receive 1080) V
Bradgate B2

To Be Confirmed

1  
 
V
 
 
 
 
V
 
 
2 Bradgate B2
V
BYE
3 Bradgate C (Red) 2
V
Bradgate A
2 Bradgate A
(Give 360) V
County B

To Be Confirmed

4 County B
V
BYE
5 County D1
V
County A
3 County A
(Give 2760) V
Bradgate C (Blue) 2

12th July

2  
 
V
 
 
6 Bradgate C (Blue) 2
V
BYE
7 Grantham B
V
BYE
4 Grantham B
(Give 780) V
County D2

To Be Confirmed

8 County D2
V
BYE

Players

Blaby A Blaby B Bradgate A Bradgate B1
John Arnold
Doreen Arnold
Dave Pollard
Roger Cook
Henry Cooklin
Beryl Cooklin
Jenny Hand
Susan Fennell
Graham Anderson
Paul Webb
Richard Rees
Diana Bowden
Nick Daniels
Phil Watts
Pauline Dignan
Val Rees
Mark Wiggins
Anne Morris
Bradgate B2 Bradgate C (Blue) 1 Bradgate C (Blue) 2 Bradgate C (Red) 1
Gail Tillen
June Hummel
Jane Nichols
Madeline Frings
Julie Jones
Michael Jones
Andy Sathertwaite
Sharon March
Sarah Gilbert
Lynda Dunne
Maureen Sumner
Paul Emberton
Penny Hodgson
Ray Newman
Judith Mitton
June Green
Dianne Conway
Debbie Gilbert
Bradgate C (Red) 2 Clarendon North Clarendon South County A
John Dignan
Dick Howard
Sue Howard
Cathy Moloney
Paul Bowyer
Sue Bowyer
Ben Norton
Jim Mason
Simon Stokes
Ian Bruce
Irene Krantz
Irene Krantz
Lucy Pathan
Dick Pathan
Mike Gould
Duncan Jones
Tom Lindop
Peter Halford
Andy Mackriell
Garry Whiteman
Tom Lindop
County B County D1 County D2 Glenfield A
Mick Mahoney
John Bee
Peter Nuttall
Alison Nichols
David Betterley
Chiman Haria
Gill Ivell
Linda Burdett
Martin Stone
Kate Boulter
Howard Leigh
Caroline Wilkins
Anthea Byrne
Bharat Thakrar
Jenny Grant
David Twells
David Potter
Golf Grantham B Hinckley Leicester University
Dick Bell
Bill Grindley
Richard Tyler
Peter Travers
Irene Pacey
Sandra Dunne
June Dixon
Stuart Ennals
Lyn Hilton
Bill Hood
Mike Deakin
David Green
John Glover
Martin Wilson
Judy Hill
Jonathan Hughes
Roy Davies
Krystina Krzeczkowska
Melton Westcotes A Westcotes B
Ben Gibson
Joan Gibson
James Spencer
Angela Abbott
Anne Wright
Steve Wright
Len Kvietkauskas
John Miles
George Pohl
Mary France
Mick Long
Terry Auger
Ray Le Vesconte

To comment about Bradgate Bridge Club web pages email
Last updated on Sunday 20th August 2017